Навчальний процес

Лист Міністерства №1/9-303 від 11.06.2014 "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2014/2015 навчального року"

Структура 2014/2015 навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» структуру навчального року встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з місцевими органами управління освітою. Рекомендуємо навчальні заняття організувати за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня до 26 (27 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня, ІІ семестр – з 12 січня до 29 (30) травня. Канікули рекомендуємо провести в такі терміни: осінні з 27 жовтня до 2 листопада, зимові з 29 грудня до 11 січня, весняні з 23 до 29 березня.

Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової (12 – 21 травня), основної (1 – 8 червня) і старшої (22 – 28 травня) школи.
У 2014/2015 навчальному році передбачається проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової школи у вигляді підсумкових контрольних робіт з трьох предметів: читання, української мови та математики.
Державну підсумкову атестацію для учнів основної та старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів (11 клас) чи школи (9 клас) за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.
Вручення документів про освіту рекомендуємо провести для випускників 9-х класів 10 – 11 червня, 11-х класів – 30 – 31 травня.
Рішення про доцільність проведення навчальної практики та навчальних екскурсій загальноосвітні навчальні заклади приймають самостійно.

prenavchkalendar2014-2015.jpg

2014-08-18

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, які мають гриф Міністерства освіти і науки України

Список навчальних видань для дошкільних навчальних закладів, яким надано гриф Міністерства освіти і науки України або схвалення для використання в дошкільних навчальних закладах

Список навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою у 2014/2015 навчальному році

Список навчальних програм, підручників та посібників для загальноосвітніх навчальних закладів, яким надано гриф Міністерства освіти і науки України або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах

Українська література

Іноземні мови

Правознавство

Світова література

Філософсько-світоглядні дисципліни

Природознавство. Біологія. Екологія

Захист Вітчизни

Основи здоров’я

Фізика, астрономія

Трудове навчання

Фізична культура

Економіка

Список навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням російською та іншими мовами національних меншин у 2014/2015 навчальному році

Список навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, що надійшли на розгляд у 2014/2015 навчальному році

Список рукописів навчальних програм, підручників та посібників для загальноосвітніх навчальних закладів, що надійшли на розгляд в Науково-методичної комісії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України

Список рукописів навчальних програм, підручників та посібників, що надійшли на розгляд в Науково-методичної комісії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин

Навчальний процес

Відповідно до статті 16 Закону України “Про загальну середню освіту” та листа МОН України від 20.05.13 "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2013/2014 навчального року" № 1/9-349 2013/2014 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом - День знань - і закінчується не пізніше 1 липня.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

І семестр - з 2 вересня по 27 грудня,

ІІ семестр - з 13 січня по 30 травня.

Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій у 1-4 класах (2 – 5 червня), навчальних екскурсій та практики у 5-8 і 10 класах (2 червня – 13 червня) і державної підсумкової атестації випускників початкової (13 – 22 травня), основної (2 – 16 червня) і старшої (23-29 травня) школи. Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів організовується відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 року №1/9-61.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули: орієнтовно, осінні з 28 жовтня  по 3 листопада, зимові з 30 грудня по 12 січня, весняні з 24 по 30 березня. За рішенням педагогічної ради закладу (протокол від 19 серпня 2013 року №1) для учнів 1 класу проводяться додаткові канікули з 10 по 16 лютого.