Шкільна бібліотека

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в м. Києві.

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято –  День Соборності України.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

Тобі, Україно, мій мужній народе,

Складаю я пісню святої свободи.

Усі мої сили і душу широку

Й життя я віддам до останнього кроку,

Аби ти щаслива була, Україно -

Моя Батьківщино!

Таким віршем який прочитав учень 5 класу Баранько Віталій розпочався виховний захід «Україна єдина – соборна держава» присвячений відзначенню Дню Соборності України у Іскрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Організаторами заходу виступили представники учнівського самоврядування разом із вчителем історії та бібліотекарем Баранько Тетяною Валентинівною, яка звернулася до учнів школи зі словами про те, що це свято нагадує  підростаючому поколінню, що Україна не розділена, що немає окремої Східної й Західної України. У нас єдина держава, ми –  єдиний народ!  Вона висловила найкращі привітання школярам з нагоди найвеличнішого свята українського народу – Дня соборності України!

Старшокласники  познайомили ровесників з подіями тих часів, коли відбулося об'єднання українських земель. Про історичне значення цих пам’ятних днів розповіли Баранько Яна та Амброзяк Валентина – учні 8 класу. Більш яскраво передати атмосферу свята національного масштабу допоміг живий ланцюжок, створений учнями школи.

Учениця 5 класу Єфімова Тетяна прочитала вірш «Я молюсь за тебе Україно!», який гаряче запалив серця кожного присутнього в залі.

Учениці нашої школи в кінці виховного заходу заспівали пісню «За сонце, за небо», яка також захвилювала вчителів та учнів.

Завершилося свято словом директора школи Янишиним Валерієм Миколайовичем, який привітав учнів, колег, працівників школи із святом і побажав  міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

Нехай же наша діяльність  завжди позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. Зичимо всім насамперед миру, здоров'я і злагоди, сил та натхнення, успіхів, задоволення від роботи на благо нашої Вітчизни! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України!

Також була відкрита  книжкова виставка присвячена Дню соборності України.

В шкільній бібліотеці відкрита виставка під назвою «Пам'ятаємо тих, хто воював та загинув за єдину Україну»

З 1 по 31 жовтня 2014  року у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек у Іскрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів буде проходити щорічний Всеукраїнський місячник під гаслом «Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти». Заплановані наступні заходи:

ЗАТВЕРДЖУЮ

В. Янишин

«___» __________2014 р.

проведення місячника шкільних бібліотек

«Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти»

Зміст заходу

Дата проведення

1

Відкриття місячника шкільних бібліотек

Усний журнал: «Жовтень єднає шкільні

бібліотеки»

01.10-02.10

2

Проведення акції «Подаруй книгу своїй бібліотеці»

3

Книжкові виставки:

«Як стати найкращим читачем»

«Безсмертя книги»,

«Скарби фонду»,

«Довгожителі сімейної бібліотеки»

4

Конкурс учнівських творів

«Диво, ім’я якому – книга»

01.10-31.10

Вчителі української мови та літератури

5

Конкурс презентацій

«Моя улюблена книга!»

6

Екскурсії до шкільної та сільської бібліотеки

07.10; 15.10

7

Проведення виховних годин

«Шкільні бібліотеки – двері в майбутнє»

Класні керівники

8

Проведення бібліотечних уроків:

«Знайомство з шкільною бібліотекою»;

«Комп’ютер і книга в інформаційному суспільстві»;

«Бережливе ставлення до книги»

9

Проведення конкурса «Самий активний читач» і «Самий читаючий клас»

10

Гра-подорож, книжкова виставка до дня українського козацтва «Козацькому роду нема переводу»

11

Підведення підсумків проведення місячника шкільних бібліотек

31.10.

Оргкомітет

В шкільній бібліотеці відкрита виставка присвячена пам*яті В.О. Сухомлинського.

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.

(Т.Г. Шевченко)

В шкільній бібліотеці відкрита виставка присвячена 200 - річчю від Дня народження Т.Г. Шевченка.