Уроки

Відкриті  уроки

в рамках тижня фізкультури і спорта

"Ми славні нащадки твої УКРАЇНО !"

чуття.

2.Інструктаж із техніки безпеки під час занять волейболом

До 30 с.

Не кидати м'яч під ноги учня, який виконує нападальний удар, блокування  та інші технічні прийоми. Взуття має бути м'яким і зручним для швидких переміщень і стрибків.

3.Вимірювання частоти серцевих скорочень (ЧСС) за 10 с.

До 30 с.

Протягом 10 с., результат помножити на 6.

У нормі – 70-90 уд/хв

4.Стройові прийоми на місці

До 30 с.

Чіткість виконання та злагодженість рухів

5. Різновиди ходьби ( на носках, п'ятках, пружні перекати із п'ятки на носок, на зовнішньому боці стопи, швидким кроком).

До 2 хв.

У колону по одному. Підтримувати рівну поставу. Без фази польоту.

6. Різновиди бігу (у повільному темпі приставним кроком, перехресним кроком правим  (лівим) боком зі стрибками, поштовхом обома ногами а діставанням однією рукою до баскетбольних щитів).

До 2 хв.

У колону по одному, дистанція 2 – 3 кроки.

7. Загальнорозвивальні вправи у русі:

• Вихідне положення (В.П.) – руки вперед пальці в «замок».
    1. – Долоні вперед;
    2. – Долоні до себе;
    • В.П. –  руки перед грудьми, пальці «в замок». 1 – 4 – хвилеподібні рухи руками;
    • В.П. – руки в перед. 1 – 4 колові рухи руками в перед; 5 – 8 – те сааме назад;
    • В.П. – праву руку вгору. 1. – пружиністе відведення рук назад; 2 – те сааме, змінивши положення рук;
    • В.П. – руки перед грудьми, пальці в «замок». 1 – крок правою, поворот тулуба праворуч;
    • В.П. – упор присівши. Стрибки з просуванням вперед;
    • В.П. – руки вперед.1 – підняти носок правої ноги до лівої долоні; 2 – крок 3 – 4  те саме другою ногою.

4 – 5 хв.

6 – 8 разів

6– 8 разів

4 – 6 разів

6 – 8 разів

8 – 10 разів

5 – 6 разів

У колону по одному.

Утримувати правильну поставу.

«Хвилі» зверху – вище голови, знизу – нижче пояса.

Рухи енергійні, з підстрибуваннями.

Руки в ліктях не згинати.

Кроки широкі, акцентовані повороти тулуба з максимальним відведенням рук.

Вагу тіла перенести

Руки вниз не опускати, ногу в коліні не згинати, носок ноги, що піднімається, тягнути вперед

8. Спеціальні вправи волейболіста:

• Пересування в низькій стійці волейболіста приставним кроком правим (лівим) боком

• Почергові стрибки на правій (лівій) нозі з підтягуванням стегна поштовхової ноги до грудей і приземленням на неї;

• «човниковий біг» 2х6 м + 2х12 м + 2х18 м;

• Імітація блокування

3 – 4 хв

2х18 м

3х8 м

5 серій

По 3 стрибки

Виконувати фронтально в одну шеренгу. Долоні знаходяться в положенні виконання верхньої передачі, вагу тіла перенести дещо вперед, основна опора – на носки ніг.

Під час відштовхування руки підняти  до рівня плечей для переміщення центру ваги тіла вгору. Приземлюватися м'яко в послідовності; носок, стопа, п'ятка.

Бігти волейбольним майданчиком, під час розворотів торкатися рукою лінії  розмітки.

Виконувати в парх уздовж волейбольної сітки обличчям один до одного. Перший стрибок у зонах 2 і 4 , другий – у зоні 3, третій – у зонах 4 і 2.

9. Вимірювання ЧСС за 10 с

До 30 с.

Отриманий результат помножити на 6.

У нормі – близько 140 – 160 уд/хв

Основна

(25 – 27 хв)

1. Передачі м'яча зверху а знизу обома руками

4– 5 хв

Виконувати в парах на відстані 5 – 6 м звернути увагу, що під час виконання передачі зверху кисті утворюють «воронку» для м'яча, лікті не розводити в сторонни.

Під час передачі з низу руки не не згинати в ліктьових суглобах, силу підбивання м'яча регулювати завдяки розгинанню ніг у колінних і тазостегнових суглобах. Намагатися виконувати точно та з високою траєкорією

2. Прийом м'яча знизу з підбиванням над собою і передача вперед зверху обома руками

2 – 3 хв

Висота підбивання 2 – 3 м.

3. Подача м'яча та прийом подачі

3 – 4 хв

Відстань між гравцями – 8 – 9 м. Один гравець виконує верхнюю пряму подачу так, щоб м'яч опускався на 9 – 10 му метрі, другий гравець виконує прийом подачі та намагається довести (відбити) м'яч до гравця, який подавав. Гравець, який подавав ловить м'яч і знову виконує подачу. Після виконання 10 подач гравці міняються ролями.

4. Нападальний удар із зони 4 після передачі із зони 3

9 – 10 хв

Зв'язковий гравець виконує високу передачу на відстань 30 – 50 см від сітки . Партнер виконує нападальний удар у зону 5.

5. Блокуванння а прийом нападального обманливого удару

За 3 хв після початку попереднього завдання

Двоє гравців виконують подвійний блок у зоні 2, один гравець виконує страхування блоку між зонами 2 і 6 (захист «кутом вперед»)., двоє гравців набувають захисної стійки  й намагаються виконати прийом нападального удару в зоні 1 і 5. Усі захисники намагаться довеси м'яч у зону між 2 і 3 номером. Через 5 ударів гравців міняються ролями.

Заключна

(3 – 5 хв)

1. Шикування в одну шеренгу

За зростом біля лінії

2. Ходьба з виконанням вправ для відновлення дихання а розслаблення м'язів

1 – 2 хв.

У колону по одному по колу, дистанція – 1,5 – 2 м.

3. Підбиття підсумків уроку

До 30 с

Відмітити учнів, які найкраще виконували завдання.

5. Вимірювання ЧСС

До 30 с.

Протягом 10 с. Результат помножити на 6.

Норма – близько 90 уд/хв.

6. Домашнє завдання

До 30 с.

Вправи для розвиттку стрибучості, сили рук і ніг

Вчитель фізкультури:                                                                                          В. Янишин