Зірка пам'яті

Кульшенко Микола Кирилович народився   11 квітня 1925р. в с.Ново Федорівка,  Петрівського району Кіровоградцької  області в багатодітній сім’ї.  Батько працював  одноосібно, а потім в місцевому колгоспі «Життя Новий побут». Навчався в Ново Федорівській початковій школі, а потім в Корсунівській  початковій. Закінчив навчання в 1937році і почав працювати в колгоспі по догляду за молодими  кіньми (лошатами). На початку війни 9 липня 1941р. , був направлений разом з групою колгоспників евакуювувати колгоспну худобу (корови, вівці, воли, коні, свині)  в глибокий тил країни, в Казахстан. Гнали худобу гоном через Україну, Ростовську і Сталінградську області і здали в Казахстані.

До Червоної Армії  призвали  2 січня 1943року  Володимирівським райвоінкоматом   Сталіноградської області. Воював на 4 Українському фронті в складі 30-ї Гвардійської мінометної бригади (так звані катюші) на посаді наводчика бойової установки. Визволяли південні області України і Крим. Штурмували Турецький вал і  місто-герой Севастополь. Після  визволення Криму воював на Першому Українському фронті в складі 38-ї Гвардійської   ордена Хмельницького мінометні бригаді (Катюші)  наводчик бойової установки БУ 31-12. Визволяли Західну Україну (Львівсько - Сандомірський плацдарм)  Польшу, Німеччину ).  Штурмували Берлін, визволяли Прагу.

Після закінчення війни служив у Венгрії, а потім у Таврічеському воєному окрузі, місто – герой Керч.

Нагороджений орденом « Вітчизняної війни»,  орденом «Червоної зірки», «За визволення Праги», «За перемогу  у Великій Вітчизняній війні» і багатьма державними  нагородами і відзнаками.

Військове звання:  Гвардії старший сержант.

Демобілізований з Червоної Армії  в березні 1950 року і повернувся  з дружиною на свою Батьківщину до батьків у село Ново Федорівка. Працював завідуючим Іскрівським сільським клубом півроку, потім перевели заступником голови колгоспу імені Кагоновича, завідуючим МТФ,  працював на цій посаді 14 років. Шість років   працював головою Іскрівської сільради. З 1976 року працював головою ревізійної комісії. З 1989 року пішов на пенсію.